Infekt občianskeho svedomia

Autor: Eduard Šandor | 20.2.2012 o 12:56 | Karma článku: 6,56 | Prečítané:  457x

Desaťročia mutovaný vírus netreba v žiadnom prípade podceňovať. Najlepším dôkazom v súčasnej dobe je ojedinelý výskyt nakazených jedincov, ktorí sa začali združovať na námestiach za účelom jeho šírenia. Prosím nezamieňať s chorobou šialených kráv (BSE), aj keď má určitý „stádový efekt“.

Roky potlačované, scvrknuté, pre väčšinu našich občanov, úplne neznáme občianske svedomie mu zatiaľ našťastie neposkytuje skoro žiadny priestor na masívne šírenie. Enormným spoločným úsilím sa nám podarilo čiastočne obnoviť narušenú imunitu a dostať tento nebezpečný vírus pod kontrolu.

 

Vďaka patrí hlavne naším ústavným činiteľom. Áno, perfektne dodržiavajú protiinfekčné opatrenia. Je obdivuhodné s akou ľahkosťou a profesionálnym nadhľadom dokážu ignorovať urážlivé výzvy, nepodložené obvinenia či dokonca tvrdenia infikovaných občanov.

 

Poďakujme sa aj na Slovensku etablovaným finančným skupinám a významným podnikateľom, ktorí tak nezištne investujú svoje ťažko zarobené peniaze do našich politických strán. Táto dobročinnosť na najvyššej úrovni ostáva nedocenená. Ako inak by mohli naše politické subjekty masovo šíriť myšlienky, ktoré naši občania tak túžia počuť? Nedajme sa oklamať krikľúňmi! Neuvedomujú si, že podnikatelia dávajú našim politikom peniaze neoficiálne len a len preto, že sú skromní a netúžia po vďake či svetskej sláve.

 

Taktiež treba poďakovať našim nezávislým médiám. Až na pár maličkých pochybení informujú presne tak, ako bolo našou protiinfekčnou komisiou dohodnuté. Poukazujú na nebezpečné aspekty takéhoto združovania ako napr. vandalizmus a radikalizmus. Kladú dôraz na nekoncepčnosť, nesystémovosť, neprofesionálnosť a nedostatok vodcovských osobností infikovanej skupiny. Priam majstrovsky sa vyhýbajú tzv. nebezpečným a protispoločenským požiadavkám.

 

Nesmieme však zabudnúť, že nebezpečný jedinec, ktorý u nás túto nákazu najviac šíril bol práve zahraničný novinár. V budúcnosti už nesmieme zaspať na vavrínoch! Musíme si dávať pozor a preventívne prostredníctvom našej diplomacie pomáhať likvidovať tieto nebezpečné zdroje nákazy na medzinárodnej úrovni.

 

V tejto súvislosti musíme vyzdvihnúť naše súdy, ktoré tak rýchlo a spravodlivo dokázali odsúdiť zvrhlý pokus o šírenie nákazy prostredníctvom jeho protispoločenskej publikácie. Dokonca rýchlejšie ako ju stihli vydať.

 

Najväčšia vďaka však patrí našim zodpovedným občanom. Pretože svojou ignoráciou či aspoň rezervovaným postojom jasne vyjadrili, že stoja aj v týchto ťažkých časoch na našej strane. Dali ste našim infikovaným jedincom jasne najavo, že ste so súčasným stavom a systémom spokojní, že vaša viera v našich ústavných činiteľov je neotrasiteľná. Cítite sa absolútne slobodní, veríte v spravodlivosť a efektivitu nášho súdnictva a v objektívnosť a nezávislosť našich médií.

 

Ľudia si zaslúžia istoty! Pocit bezpečia a nádej na svetlú budúcnosť, v ktorej ich už nebude ohrozovať žiadne občianske svedomie. Pri návrate k pravým hodnotám nám už nebude brániť žiadna infekcia, pretože sa nebude mať kde šíriť! Musíme si vziať príklad z našich ústavných činiteľov. Sú nezávislí a slobodní, pretože ich už takéto svedomie nezaťažuje. Preto je ich imunita jednoducho dokonalá.

 

Dobrá rada na záver:

 

Tých pár nositeľov infekcie, ktorí sa každý piatok stretávajú na námestí, ignorujte jednoducho ďalej. Za chvíľu ich to určite prestane baviť. Radšej sa venujte svojím záľubám, nakupovaniu alebo si choďte zacvičiť. Určite je to príjemnejšie, ako dostať zápal pľúc od vrieskania nejakých trápnych hesiel na námestí SNP.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma, trápia ich cesty a nezamestnanosť

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?