Náš jednofarebný prezident

Autor: Eduard Šandor | 15.3.2012 o 8:00 | (upravené 31.1.2016 o 10:55) Karma článku: 17,80 | Prečítané:  1508x

Pán prezident Slovenskej republiky doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc. nepoverí zostavením vlády víťaza volieb ale víťaza strany. Zaujímavý precedens, ale prerieknutie sa dá ospravedlniť.

Vyjadrenie spokojnosti s týmito voľbami však považujem za neospravedlniteľné. Neuveriteľne účelovo zjednodušené. Voľby nie sú len o vhadzovaní hlasovacích lístkov do urien. Čo tak pripomenúť verejnosti, že im predchádzala tá najšpinavšia predvolebná kampaň v našej krátkej samostatnej histórii.

Voľbám dominovali nedoriešené kauzy, nepodložené obvinenia a masívna propaganda. Tak prepotrebná diskusia o programových riešeniach takmer úplne absentovala.

Masívne protesty proti kauze Gorila boli politickou elitou, aj pánom prezidentom, úplne ignorované. Desaťtisíce občanov, ktorí v mínus dvanásť stupňových mrazoch mrzli na námestiach, nestálo našim ústavným činiteľom ani za to, aby o ich požiadavkách diskutovali.

Jedna z hlavných požiadaviek demonštrantov bolo presunutie volieb na september. Pretože ľudia potrebovali odpovede na nedoriešené kauzy a obvinenia. Práve preto, aby sa mohli správne rozhodnúť.

V týchto voľbách absentoval zdravý rozum, rozhodli negatívne emócie a neuveriteľne silná a drahá propaganda, ktorá kládla dôraz na základné ľudské potreby. Vyhlasovať za „férovú" hru, ktorá nemá jasne stanovené ani základné pravidlá a v ktorej sa aj tých pár „pravidiel" porušuje, je nekonečne naivné. Nechcem maľovať čerta na stenu, ale je veľmi nepravdepodobné, že z týchto volieb môže vyrásť pre Slovensko niečo dobré.

Prezident tu nie je iba pre voličov strany SMER - SD. Ďalšie tri štvrtiny občanov tiež potrebujú svojho prezidenta. Preto Slovensko potrebuje ako soľ skutočne nezávislého prezidenta. Prezidenta, ktorý sa dokáže pozerať na situáciu na Slovensku s patričným nadhľadom a nie len cez červené okuliare.

Pán prezident osobne a úplne zbytočne zasiahol dva dni pred voľbami do ich priebehu, čím definitívne potvrdil svoju jednofarebnosť. Tváriť sa, že chce odvolávať ministra financií dva dni pred voľbami, vyhlasovať, že už v neho nemá dôveru, nedáva inú logiku ako snahu ovplyvniť voľby. To už fakt nemohlo počkať tie dva dni? To sa nedalo riešiť bez prítomnosti médií?

Nemám z týchto volieb dobrý pocit. Ak niekto v týchto voľbách vyhral, tak to bola predražená manipulatívna propaganda a jej investori. Občan prehral na plnej čiare. Nemal ani len šancu byť objektívne informovaný. Na rozdiel od pána prezidenta, nie som ako občan s týmito voľbami spokojný a nie som spokojný ani s naším prezidentom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme


Už ste čítali?