Kolabujúcu dopravnú situáciu v Ivanke pri Dunaji zaťaží projekt Dubaj

Autor: Eduard Šandor | 25.9.2015 o 7:30 | Karma článku: 5,92 | Prečítané:  1910x

Oblasť Dombale zvýši počet obyvateľov Ivanky o 30%. Bytové domy na Dombale sú len vrchol ľadovca. Nové domy vyrastú tiež v lokalite Želiarske a Pri jazere. Priebežne sa stavia v lokalite B8 a záhradách rodinných domov.

Časť obrazovej dokumentácie /lokalita - DombaleČasť obrazovej dokumentácie /lokalita - Dombale (www.ivankapridunaji.sk)

Ivanka pri Dunaji je spádová oblasť pre obec Zálesie. Zároveň cez Ivanku smerujú na Seneckú cestu autá z Bernolákova a Novej Dedinky. Uzavretím mosta medzi Zálesím a Malinovom sa doprava dočasne citeľne odľahčila, napriek tomu čakáme ráno tridsať minút po výjazd na Seneckú.

Pred desiatimi rokmi som bol v centre Bratislavy za tridsať minút v špičke. O tri roky bude obchvat stále len v plienkach a Senecká cesta  rozšírená nebude. Budeme lietať do Bratislavy dronmi?

Veľké projekty ohlasuje Bernolákovo, ale stavia sa v celej tejto spádovej oblasti. Investor rieši  dopravu v danej lokalite. Celkové dopady ho nezaujímajú. Okresný úrad Senec, Bratislavský samosprávny kraj a obec situáciu komplexne neriešia.

V územnom pláne som nenašiel územie vyčlenené pre druhú základnú školu, tri ďalšie škôlky, novú telocvičňu a ambulancie všeobecných lekárov.

Mladá rodina, ktorá dnes kúpi v Ivanke pri Dunaji stavebný pozemok, veľmi riskuje. Prečo? Doprava je už v súčasnosti neúnosná. Obec nemá doriešenú občiansku vybavenosť, rieši len akútne problémy. Rozširuje sa škôlka a vzniknú nové triedy v základnej škole, čo pokryje súčasnú potrebu. Nie je doriešená telocvičňa, ktorá kapacitne nestíha.

Pomohla by dočasná stavebná uzávera v celej spádovej oblasti a občiansky tlak na kompetentné úrady a investorov. Dočasnú uzáveru by som podmienil doriešením dopravnej situácie, prepracovaním zastaraného územného plánu obce a vyčlenením finančných zdrojov na nevyhnutnú občiansku vybavenosť.

Petíciu proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji – Dombale som podporil. Niekde treba začať. Prečo nie tam, kde sa cesty zbiehajú.

Vytvorme spoločne tlak na investorov a kompetentné orgány verejnej správy. Verím, že zadržanie výstavby do doby doriešenia akútnych problémov je v záujme nás všetkých.

/Územný plán - www.ivankapridunaji.sk/Samospráva/Územný plán/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?