Kolabujúcu dopravnú situáciu v Ivanke pri Dunaji zaťaží projekt Dubaj

Autor: Eduard Šandor | 25.9.2015 o 7:30 | Karma článku: 5,92 | Prečítané:  1808x

Oblasť Dombale zvýši počet obyvateľov Ivanky o 30%. Bytové domy na Dombale sú len vrchol ľadovca. Nové domy vyrastú tiež v lokalite Želiarske a Pri jazere. Priebežne sa stavia v lokalite B8 a záhradách rodinných domov.

Časť obrazovej dokumentácie /lokalita - DombaleČasť obrazovej dokumentácie /lokalita - Dombale (www.ivankapridunaji.sk)

Ivanka pri Dunaji je spádová oblasť pre obec Zálesie. Zároveň cez Ivanku smerujú na Seneckú cestu autá z Bernolákova a Novej Dedinky. Uzavretím mosta medzi Zálesím a Malinovom sa doprava dočasne citeľne odľahčila, napriek tomu čakáme ráno tridsať minút po výjazd na Seneckú.

Pred desiatimi rokmi som bol v centre Bratislavy za tridsať minút v špičke. O tri roky bude obchvat stále len v plienkach a Senecká cesta  rozšírená nebude. Budeme lietať do Bratislavy dronmi?

Veľké projekty ohlasuje Bernolákovo, ale stavia sa v celej tejto spádovej oblasti. Investor rieši  dopravu v danej lokalite. Celkové dopady ho nezaujímajú. Okresný úrad Senec, Bratislavský samosprávny kraj a obec situáciu komplexne neriešia.

V územnom pláne som nenašiel územie vyčlenené pre druhú základnú školu, tri ďalšie škôlky, novú telocvičňu a ambulancie všeobecných lekárov.

Mladá rodina, ktorá dnes kúpi v Ivanke pri Dunaji stavebný pozemok, veľmi riskuje. Prečo? Doprava je už v súčasnosti neúnosná. Obec nemá doriešenú občiansku vybavenosť, rieši len akútne problémy. Rozširuje sa škôlka a vzniknú nové triedy v základnej škole, čo pokryje súčasnú potrebu. Nie je doriešená telocvičňa, ktorá kapacitne nestíha.

Pomohla by dočasná stavebná uzávera v celej spádovej oblasti a občiansky tlak na kompetentné úrady a investorov. Dočasnú uzáveru by som podmienil doriešením dopravnej situácie, prepracovaním zastaraného územného plánu obce a vyčlenením finančných zdrojov na nevyhnutnú občiansku vybavenosť.

Petíciu proti plánovanej výstavbe v lokalite Ivanka pri Dunaji – Dombale som podporil. Niekde treba začať. Prečo nie tam, kde sa cesty zbiehajú.

Vytvorme spoločne tlak na investorov a kompetentné orgány verejnej správy. Verím, že zadržanie výstavby do doby doriešenia akútnych problémov je v záujme nás všetkých.

/Územný plán - www.ivankapridunaji.sk/Samospráva/Územný plán/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?